fold you so!

en norsk origamiblogg

Origami + Interiør: Sengesett og puter fra Snurk

4 Comments

I dag fikk jeg et så fantastisk tips fra en av dere lesere at det utløste akutt bloggetrang. Og jeg regner med dere skjønner hvorfor når dere ser dette herlige sengesettet:

Utrolig kult og helt herlige farger. Settet har fått navnet Geogami , og er fra det nederlandske selskapet SNURK. På nettsidene deres har de og lagt ut en video som viser hvordan man bretter modulene, slik at deres kunder også kan bli bitt av origami-viruset, som de sier. Så det viser seg altså at SNURK og Fold you so! ikke bare har sammenfallende estetiske preferanser, men vi har faktisk også sammenfallende formål… ;) Bare at SNURK i tillegg til å spre origami-glede også donerer deler av overskuddet fra sitt første design (ett sengesett med pappesketrykk) til The Dutch Foundation for Homeless Youngsters. Les mer om det her .
Om du kanskje syns det blir litt mye med et helt sengesett, kan man også få kjøpt pynteputer med samme trykket.

Alle foto via Snurk

Tusen takk for tipset Lise! Thumbs up :)

PS: Om det er flere som vil gjøre som Lise, eller om det er noen som lurer på noe, er det bare å ta kontakt! Link finner dere oppe i høyre hjørnet :) Ha en fin søndag!

About these ads

Author: foldyouso

Jeg heter Vera, og jeg liker å brette ting.

4 thoughts on “ Origami + Interiør: Sengesett og puter fra Snurk ”

  1. Pingback: Modulært på veggen | fold you so!

  2. En sånn pute kunne jeg tenke meg å ha i sofaen. Kule!

    • Ikke sant? Nå kom jeg på at jeg selvfølgelig må sette ett av disse putetrekkene på bursdagsønskelista. Har gått og lurt på hva jeg skulle ønske meg nemlig :p så takk for påminnelsen :)

  3. Pingback: Origamilampe a la Fjordby | fold you so!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. ( Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. ( Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. ( Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. ( Log Out / Change )

Connecting to %s

Follow

Get every new post delivered to your Inbox.

Join 294 other followers